Blog

Jak nowy po kilku miesiącach

Każdy właściciel jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego wspomaganego przez odpowiednie oprogramowanie jest świadomy, że po kilkunastu miesiącach użytkowania, nie będzie on już działał tak gładko, jak pierwszego dnia. Wiele osób się z tym godzi i tylko czeka na moment, gdy będzie mógł go wymienić na nowszy model. Jednak nie każda osoba może sobie na to pozwolić i szuka sposobów, by przywrócić swojej elektronice dawną świetność. Zwłaszcza jest to ważna kwestia w przypadku smarfonów. W przypadku iPhona często niestety rzeczywiście trzeba po prostu kupić nowy model. Jednak telefony posiadające Androida znajdują się w bardziej komfortowej sytuacji.

Istnieje kilkanaście sposób, w jaki każdy właściciel telefonu z Androidem może przyspieszyć jego działanie. Raczej już nigdy nie będzie on działał tak jak podczas pierwszego tygodnia, ale i tak będzie on znajdował się w o wiele lepszym stanie, niż aktualnie.

Czysty telefon to szczęśliwy telefon

Oczywiście nie chodzi o dokładne przeczyszczenie szmatką zewnętrznej obudowy urządzenia. Każdy właściciel powinien przede wszystkim zadbać o właściwy porządek w samym telefonie. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do sytuacji, w której cała pamięć masowa jest zapełniona. Warto zainwestować w karty SD, na które można „zrzucić” większość dodatkowych plików. Należy też dokładnie przejrzeć zainstalowane aplikacje i pozbyć się tych, których wiemy, że już używać nie będziemy. Czasami również samo oprogramowanie wgrywa liczne aplikacje bez naszej zgody. Dlatego warto od czasu do czasu przejrzeć tę zakładkę.

Nie decyduj się na instalowanie programów antywirusowych. Tak jak w przypadku komputerów, często to właśnie one są źródłem spowolnienia całego systemu. W przypadku pojawienia się podejrzenia, że telefon może być zainfekowany, lepiej wyczyścić cały system i w ten sposób pozbyć się potencjalnych zagrożeń.

Należy również pamiętać, że nie każda aktualizacja systemu jest rzeczywiście warta zainstalowania. Gdy już zauważysz pojawienie się czegoś nowego, zanim to zaakceptujesz, sprawdź opinie w Internecie. Weź pod uwagę tylko te informacje, które dotyczą tego samego modelu, który ty posiadasz. Jeżeli większość twierdzi, że pojawiły się jakieś problemy, poczekaj z aktualizacją, aż do jej naprawy.

Zobacz także

Miłość przez Internet

Żyjemy w świecie, gdzie aplikacje mobilne, strony internetowe oraz po prostu ogólnie: przestrzeń wirtualna w pełni przejęła nasze...

Smartwatch, czyli inteligentna biżuteria

Chociaż te cuda techniki mają dość długą historię i nie pojawiły się na naszym świecie wczoraj, to jednak odkąd firma Apple wypuściła w 2015 roku swój...

Sprzęt elektroniczny idealny na prezent dla dziecka

Pluszaki, słodycze, kolorowanki… To wszystko może wywołać uśmiech na twarzy Twojej pociechy. Warto jednak zrobić krok naprzód i podarować dziecku sprzęt elektroniczny, który może...