Blog

Smartwatch, czyli inteligentna biżuteria

Chociaż te cuda techniki mają dość długą historię i nie pojawiły się na naszym świecie wczoraj, to jednak odkąd firma Apple wypuściła w 2015 roku swój Apple Watch można zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania tymi ubieralnymi urządzeniami. Jak każde najnowsze technologie mają one ułatwić nam codzienne życie.

Cechy

Smartwatch na pozór wygląda jak każdy inny, zwyczajny zegarek. Jednakże istnieje wiele cech, które zdecydowanie odróżniają te urządzenia od tradycyjnych rozwiązań.

Oczywiście nadrzędną funkcją każdego inteligentnego zegarka jest informowanie swojego użytkownika o aktualnym czasie. Jednak te urządzenia oferują nam dużo więcej. Po pierwsze, mają dotykowy ekran, który już sam w sobie jest niezłym gadżetem. Po drugie, urządzenie to zazwyczaj łączy się z naszą komórką, co umożliwia nam odczytywanie przychodzących wiadomości nawet wtedy, gdy nasz telefon znajduje się w plecaku lub torebce. Po trzecie, za pomocą tego elektronicznego zegarka możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. I chociaż do tego, że nasz telefon ma dostęp do Internetu przyzwyczailiśmy się już dawno, to wyposażenie w Wi-Fi naszego zegarka wciąż jest czymś nowym i rzadko spotykanym.

Miłośników aktywności fizycznej zainteresują dodatkowe funkcje tych inteligentnych zegarków, takie jak mierzenie tętna lub obliczanie ilości pokonanych danego dnia kroków.

Polecane modele

Najwięcej zwolenników zdaje się mieć propozycja firmy Samsung, a konkretnie model Gear S2. Występuje on w opcji pokrytej 18-karatowym różowym złotem lub platyną i jest dowodem na to, że smartwatch wcale nie musi wyglądać jak najnowocześniejszy cud techniki. Jak widzimy na stronie producenta, inteligentny zegarek może wyglądać bardzo klasycznie i gustownie.

Najdroższą propozycją jest model wyprodukowany przez firmę Apple. W odróżnieniu od zegarka Samsung Gear S2 jego design jest niezwykle nowoczesny. Ma prostokątny kształt i o jego finalnym wyglądzie możemy zdecydować samodzielnie.

Zobacz także

Jak nowy po kilku miesiącach

Każdy właściciel jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego wspomaganego przez odpowiednie oprogramowanie jest świadomy, że po kilkunastu miesiącach użytkowania, nie będzie on już działał tak gładko, jak pierwszego...

Miłość przez Internet

Żyjemy w świecie, gdzie aplikacje mobilne, strony internetowe oraz po prostu ogólnie: przestrzeń wirtualna w pełni przejęła nasze...

Sprzęt elektroniczny idealny na prezent dla dziecka

Pluszaki, słodycze, kolorowanki… To wszystko może wywołać uśmiech na twarzy Twojej pociechy. Warto jednak zrobić krok naprzód i podarować dziecku sprzęt elektroniczny, który może...